VE/AE oefening 2006
In de avonduren van maandag 12 en dinsdag 13 december 2006 heeft politie Haaglanden getraind met de Verkennings- en Aanhoudingseenheden, die beide deel uitmaken van de Mobiele Eenheid-organisatie. Tijdens deze oefening wordt het observeren van (potentiële) relschoppers binnen een groep mensen en de aanhouding van deze individuen op een realistische wijze getraind. De samenwerking tussen beide eenheden staat daarbij centraal. Daarnaast is er aandacht voor de specifieke taken, waaronder het volgen van voertuigen en de diverse aanhoudingsprocedures in een publieke omgeving.
Het script
De volgende casussen speelden zich af op de openbare weg binnen de gemeente Den Haag:
- Aan de hand van foto's worden individuele verdachten binnen een groep personen door observanten van de verkenningseenheid getraceerd.
- Tijdens een ruzie binnen een groep personen bedreigt een persoon iemand anders binnen diezelfde groep met een groot mes.
- Er wordt door een individu een vernieling gepleegd aan een verkeersbord.
- Twee personen vanuit een groep beroven en mishandelen een voorbijganger.
- Er wordt een fiets vanaf de openbare weg gestolen.
De casussen spelen zich af op de openbare weg binnen de gemeente Den Haag. De verkenningseenheden dienen eventuele strafbare feiten waar te nemen en de verdachten te traceren. Op aanwijzingen van een verkenningseenheid houden de aanhoudingseenheden op daartoe geschikte locaties en momenten de individuele verdachte aan.
Tijdens een van de oefendagen wordt een persoon daadwerkelijk aangehouden omdat hij op heterdaad bij een bushalte werd betrapt tijdens de mishandeling van zijn 'vriendin'.
Onze rol
Op beide oefenavonden waren steeds twintig figuranten van OOV-Support actief. Deze verplaatsten zich in twee groepen in het centrum van Den Haag. Zij verzorgden de uitvoering van eerdergenoemde casussen, waarbij zo nodig tegenspel en gefaseerd verzet werd gegeven.


